Superblogas. Kaip tokį sukurti?

| Vas 3, 2012 | Kratinys

Jau seniai knietėjo parašyti apie vieno tokio blogerio turinio kokybę ir ribų neturinčią savireklamą. Rašymą paliksiu vėlesniam laikui, bet penktadienio vakaro proga pasilinksminau kitaip – gavau progą panaudoti turbūt nekenčiamiausią pasaulio šriftą Comic Sans. Trolinė infografika apačioje kiekvieną besodomintį pamokys, kaip nededant pastangų į įrašų kokybę išpopuliarinti savo blogą. Tik 15 žingsnių ir tu – pirmame Poko puslapyje! Aš, aišku, pasistengsiu šiuo įrašu pasidalinti visuose įmanomuose tinkluose (sako, kad geriausia viską kartoti po 4 kartus), bet Twitter, Facebook ir Google+ meilės nepagailėk ir tu!

Atnaujinimas: besikraustydama iš Hostex į serveriai.lt infografiką kažkur pamečiau…
 • šį įrašą reikia laikyti poko tituliniame, kaip instrukciją visiems, kurie vietoj normalių įrašų „optimizuoja“, kad žinotų už ką iš poko.lt reitinguojamų blogų galima iškrist…

  • Aš slaptai viliuosi, kad tokia optimizacija neišpopuliarės, bet iš Poko pusės kantrybė tikrai po truputį senka :).

 • Ouch, stipriai, tvirta ranka :) Šalutinis efektas – tas mano prakeiktas gėdos už kitus jausmas… :(

  • Žinau tą jausmą, tad atsiprašau už tokį netikėtą šalutinį efektą :)).

 • o ačiū, kad paminėjai iš tavęs į mano blogą atėjo 10, galėtų ir daugiau. Gerai, kad twitteryje pastebėjau, kad paminėjai mane, o tai ir nebūčiau sužinojęs, kad mano blogą aprašinėja. Kaip ir minėjau socialiniuose tinkluose, hootsuite netyčia 2 kartus buvau nustatęs tą pačią žinutę patweetinti, štai tau ir visa paslaptis.
  Twitteryje teoriškai užtenka 2 tweetus apie naują straipsnį parašyti, maždaug apie 11 val. ir 20val. Tarp jų dar 2 galima įterpti, kas 4 val. Tokia strategija visai veiksminga. Šįkart dėl neteisingų nustatymų žinutės automatiškai pasikartojo.

  • Mes turbūt turim labai skirtingus supratimus apie tai, kas yra interneto etiketas, pagarba tave sekantiems socialinių tinklų vartotojams bei savireklamos riba. Dalinimasis tuo pačiu turiniu du ar keturis kartus per dieną (kas 4 val.) nėra nei įprasta, nei normalu. Tai galima prilyginti ir šiukšlinimui, ir – kalbant apie Poko – nesąžiningam žaidimui. Bet turbūt labiausiai nuo to visgi nukenti pats – savo bendravimo stiliumi erzini žmones, o didžiąją dalį populiarumo socialiniuose tinkluose dirbtinai sudarydamas pats susikuri iliuziją, jog Lietuvos vartotojams turinys nesvarbus.

   • Manau, jog viešas pasmerkimas yra neadekvati bausmė. Tai tikriausiai buvo galima išspręsti taikiai ir užkulsiuose :)

    • Man Mariaus komentaras čia (ir komentarai socialiniuose tinkluose kitiems užsiminus apie tai) sako, kad tyliai nieko išspręsti nebūtų pavykę. Ir dabar nemanau, kad kas nors ką nors išspręndė – Marius, panašu, turi aiškią viziją apie tai, ką kaip ir kada reklamuoti. O aš turiu poreikį kartas nuo karto pasakyti, ką galvoju – ypač todėl, kad tai susiję su lietuviška socialinių tinklų ir blogosferos bendruomene, kuri man svarbi.

     • Marius gali jaustis pažemintas, sutrikęs ar panašiai , todėl užėmė kovinę poziciją, o ji nebūtinai atitinką tą poziciją, kurią girdėtume taikaus sprendimo atveju. Tokia jau ta mūsų padermės psichologija :)

      Vieša kritika nėra tai nuo ko reikėtų pradėti spręsti situaciją.

      • Nematau čia jokios situacijos. Apie Mariaus psichologinę būseną taip pat ne su manim reikėtų diskutuoti. Be kita ko, mūsų padermė turbūt supranta, kas yra sarkazmas, rašo viešai (ir todėl gali tikėtis viešo atsakymo) ir vertina laisvą žodį. Laikai, kai reikėjo tylėti, nes kam nors nepatiks tavo nuomonė, praėjo senokai.

       • Ernesta (labai gražus vardas!), visa tai nėra apie laisvą žodį ar priespaudos laikus. Tiesiog kraštutinės priemonės kuria konfliktinę situaciją.

        Gali būti aš pernelyg teigiamas kiekvieno žmogaus atžvilgiu :)

        Anyway, rišame šią diskusiją, nes čia svarbiausią rolę vaidina požiūris, kuris objektyviai neišmatuojamas.

        • Ačiū už diskusiją, kad ir kokie skirtingi būtų mūsų požiūriai ;).

 • Va būtent dėl šio straipsnio užsuksiu čia dažniau :)
  Labai patiko, smagu, kad ne aš vienas pastebėjau šį spaminimą…

  • Pastebėjo turbūt ne vienas, tik gal mane suerzino labiau nei kitus :). Nors, teisybės dėlei, pirmam stipriau užkliuvo Aurimui.